Zalety sklepowych standów kartonowych

Eksperci od reklamy

Zalety sklepowych standów kartonowych

standy kartonowe

Standy kartonowe zaliczają się do najważniejszych materiałów POS. Stanowią jedną z ostatnich szans na przekonanie klienta do zakupu konkretnego produkt w czasie zakupów. Standy kartonowe posiadają wiele zalet, które postaram się wymienić poniżej.

  • Niska cena – ponieważ wykonane są z kartonu, ich produkcja jest dość tania,
  • Niewielka waga – standy kartonowe ważą niewiele, dlatego łatwo je przestawić lub przesunąć w dowolne miejsce,
  • Duża różnorodność kształtów i rozmiarów – technologia standów kartonowych pozwala na ogromną różnorodność ich form, dlatego łatwo idealnie dopasować je wymagań klientów,
  • Duża ilość kolorów i nadruków – jak wyżej; standy kartonowe mogą posiadać dowolny wzór, dzięki czemu łatwo wyróżniają się w sklepie,
  • Ekologiczność – standy można wykonać z materiałów recyklingowych, same również nadają się do recyklingu,
  • Wyraźna ekspozycja towarów – dzięki temu wydają się one ważniejsze, bardziej luksusowe, a dzięki temu silniej przemawiają do wyobraźni klienta.

Jak widać, standy kartonowe są ciekawym, wartym uwagi rozwiązaniem, służącym do zwrócenia uwagi klienta w sklepie. Dzięki ich zastosowaniu można wyeksponować nowe produkty, dopiero wchodzące na rynek, lub też towary objęte promocją. Pozwala to na zwiększenie zainteresowania nimi, a w konsekwencji na zwiększenie sprzedaży. Standy są także rozwiązaniem w okresie różnego rodzaju świąt, gdy pozwalają wyeksponować towary tematycznie, np. walentynkowe lizaki, czekoladki i misie z powodzeniem można umieścić na półkach obok siebie, co znacznie zwiększy ich sprzedaż.

standy sklepowe kartonowe