Profesjonalne filmy produktowe

Eksperci od reklamy

Profesjonalne filmy produktowe

Powszechne zainteresowanie agencjami public relations oraz agencjami reklamowymi nie jest w dzisiejszych czasach niczym dziwnym. Dobry marketing pozwala bowiem na zyskanie renomy, z czego korzystają nawet młode firmy, dopiero wchodzące na rynek.

Produkcja filmów dobrze przygotowana

produkcja filmów promocyjnychOczywiście osiągnięcie sukcesu wymaga czasu, jednak dobrze poprowadzone działania marketingowe zdecydowanie pozytywnie wpływają na to, co konsumenci myślą o danym przedsiębiorstwie. Istotą jest prowadzenie działań mających na celu wypromowanie danego, dopiero wprowadzanego, produktu. Zamiast tradycyjnej reklamy w postaci ulotek czy plakatów, warto postawić na profesjonalnie wykonane filmy produktowe, które można przedstawiać potencjalnym klientom na targach branżowych i innych wydarzeniach związanych z działalnością firmy, ale także umieścić ją w internecie. Obecnie niesłabnącą popularnością cieszą się serwisy, na których każdy użytkownik może samodzielnie wstawić filmiki, które następnie zobaczą internauci z całego świata. Aby jednak taki film był z chęcią oglądany, powinien mieć on w sobie to coś. W przypadku filmów produktowych, warto postarać się, aby nie prezentować danego wyrobu zbyt nachalnie. Bardziej istotny będzie dobry scenariusz, który wciągnie oglądających. Stworzenie interesującej, ledwo dwu- czy maksymalnie trzyminutowej fabuły, może być problemem, jednak osoby, które posiadają w sobie duże pokłady kreatywności, nie powinny mieć z tym problemu.

produkcja filmów promocyjnychJeśli chcemy mieć więc naprawdę wysokiej jakości film produktowy, poszukajmy agencji, której specjalnością jest właśnie produkcja filmów promocyjnych dla firm. Musimy wiedzieć jednak, że praca nad filmem to nie jest pięć minut – trwa zdecydowanie dłużej. Czasami konieczne mogą być nawet 2 czy 3 dni zdjęciowe. Należy uwzględnić jeszcze czas na profesjonalny montaż oraz udźwiękowienie. Jeśli więc zależy nam czasie, powinniśmy odpowiednio wcześniej zdecydować się na współpracę z wybraną agencją reklamową. Pamiętajmy jednak, że wybór firmy nie powinien być pochopny. Warto najpierw zapoznać się z wykonanymi już realizacjami, aby zobaczyć, czy styl produkcji filmów w ogóle nam odpowiada. Każdy reżyser i montażysta filmów może mieć bowiem swój własny styl pracy, który może nam nie odpowiadać, dlatego nie powinniśmy w sytuacji wyboru agencji reklamowej kierować się opiniami innych osób, a zdecydować w sposób całkowicie subiektywny – oglądając dostępne realizacje i oceniając je.

Jeśli dana firma nie udostępnia na swojej stronie realizacji, wówczas może to świadczyć o tym, że wcale nie ma się czym chwalić. Takich firm lepiej unikać.