Czym jest explainer video?

Eksperci od reklamy

Czym jest explainer video?

explainer video

Jak wiadomo nie od dziś najsilniej działają na nas bodźce, które angażują jak najwięcej naszych zmysłów. Na zasadzie ten bazuje zwłaszcza branża reklamy, która upodobała sobie krótkie filmy promocyjne, skutecznie przykuwające uwagę odbiorców. Aktualnie bardzo popularne są zwłaszcza zaledwie kilkusekundowe filmiki video-explainer, które w prosty i przystępny sposób wyjaśniają często skomplikowane mechanizmy działania określonych firm, produktów oraz zjawisk.

Explainer video dla firm

explainer videoJakimi cechami charakteryzują się filmy wyjaśniające i na czym polega ich fenomen? Pierwsze kilkusekundowe filmy wyjaśniające tłumaczyły odbiorcom działania portali społecznościowych, które z czasem zaczęły cieszyć się ogromną popularnością. Filmy explainer video szybko spodobały się internautom, ponieważ tłumaczyły one skomplikowane rzeczy w prosty, klarowny sposób. Większość owych filmów, po dziś dzień wykorzystuje możliwości animacji 2D, którą tworzy się bardzo szybko. Symboliczne, proste obrazy posiadające uniwersalne znaczenie rozpoznawalne są przez mieszkańców większości krajów, angażując skutecznie wszystkie pokolenia. Na sukces filmów wyjaśniających wpłynęła ponadto przystępna narracja, interesująca grafika oraz przejrzyście skonstruowana instrukcja, którą każdy z nas może w łatwy sposób przyswoić.

explainer videoFilmiki explainer video prezentują dziś z powodzeniem m.in. strategie biznesowe, historię powstania określonych produktów oraz sposób ich działania. Sporą popularnością cieszą się również materiały, które zachęcają odbiorców do zarabiania w prosty sposób przez internet. Najczęściej filmiki te pojawiają się bowiem na popularnych portalach społecznościowych, stanowiąc tym samym formę krótkiej reklamy. O popularności owych materiałów świadczy niewątpliwie ilość wyświetleń widoczna pod filmami, która często oscyluje w okolicach kilkutysięcznych, a nawet wręcz milionowych odsłon. Warto również wspomnieć o tym, że na rynku dostępnych jest dziś wiele intuicyjnych, często darmowych programów graficznych, umożliwiających tworzenie filmów wyjaśniających. Sporo twórców sięga również wówczas po najprostsze, doskonale znane rozwiązania – idealnym przykładem potwierdzającym ową tezę są m.in. filmy poklatkowe, które często wykorzystuje się w filmikach wyjaśniających. Na samym końcu warto również zastanowić się nad tym dlaczego filmiki te cieszą się dziś aż tak dużą popularnością. Lekkie, niewymagające skupienia filmy wyjaśniające pozwalają odbiorcy się zrelaksować, nabywanie wiedzy przychodzi więc w sposób prosty i przyjemny. Tworzenie filmów explainer wiąże się również z niskimi kosztami produkcji, na stworzenie owych materiałów może więc sobie pozwolić praktycznie każdy z nas.

Filmy te idealnie wpisują się również w aktualne tendencje – internet jest dziś zdecydowanie najpopularniejszym medium, filmy wyjaśniające stwarzają nam więc nieograniczone możliwości sprawnej komunikacji z potencjalnym klientem.

Na https://m8house.com/ można dowiedzieć się więcej o filmikach explainer.